fbpx

Hasło native speaker jest jeszcze mało popularne w naszym kraju i sprawia nam wiele kłopotu, ponieważ w języku polskim nie mamy jego odpowiednika. Najprościej mówiąc- native speaker to osoba, której językiem ojczystym jest dany język, na przykład angielski. Ale oprócz tego, aby zostać native speakerem należy spełniać następujące kryteria:

–  od najmłodszych lat mieć styczność z tym językiem,

 – biegle i bez najmniejszych problemów się nim posługiwać,

– swobodnie i spontanicznie prowadzić rozmowy w tym języku,

– potrafić prowadzić rozmowę w danym języku niezależnie od sytuacji i kontekstu,

– nie posiadać innego akcentu.

Wychodzi więc na to, że każdy Amerykanin urodzony i wychowany w Stanach Zjednoczonych może zostać naszym angielskim „native speakerem”, który uczy w szkole angielskiego jako języka obcego. Jednak w praktyce nie do końca się to sprawdza. Native speaker powinien mieć jeszcze jedna bardzo ważną umiejętność- powinien mieć zdolności pedagogiczne. Bo lekcje z osobą, która nie potrafi przekazać nam swojej wiedzy, raczej niewiele nam dadzą. Dlatego warto poszukać kogoś, kto nie dość, że będzie znał biegle dany język, to będzie również potrafił nas go nauczyć.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego z native speakerem?

Nauka z native speakerem ma mnóstwo korzyści! Bo kto lepiej nauczy nas obcego języka, jak nie osoba posługująca się tylko tym językiem na co dzień i posługująca się nim na zajęciach z nami? To pomoże nam osłuchać się z językiem i  przełamie bariery w  mówieniu w obcym dla nas języku. Poza tym native speaker przybliża nam kulturę, zwyczaje i historie danego kraju. A dodatkowo, na lekcjach z native speakerem mamy wszystkie ciekawostki i anegdoty na wyciągnięcie ręki. Niewykluczone, że po zajęciach z native speakerem poczujemy się jak mieszkańcy danej części świata bądź zapragniemy ją odwiedzić.

Nie zapominajmy o najważniejszym- w Alter nauka angielskiego z native speakerem odbywa się online. Nie tracimy czasu na dojazdy, korki i czekanie w sklepach aż dziecko skończy dodatkowe zajęcia. Wszystko odbywa się w naszym domu, w fotelu i ulubionych kapciach, czyli tak jak nam najwygodniej.

Native speakerzy w naszej szkole

W naszej szkole mamy wielu native speakerów z różnych stron świata. Wszyscy nasi speakerzy posiadają wyższe wykształcenie i doskonale odnajdują się w swojej pracy jako nauczyciele. Dlatego u nas każdy znajdzie dla siebie odpowiednią osobę, z którą będzie mógł swobodnie i bez stresu uczyć się języka angielskiego. Prowadzimy zajęcia w niewielkich grupach, jak i indywidualne, co kto woli. A jeśli jesteś osobą, która wróciła z zagranicy i chce podtrzymać swój poziom i dalej biegle posługiwać się językiem to nasi native speakerzy chętnie Ci w tym pomogą.

Nie czekaj i umów swoją darmową lekcję próbną z native speakerem w naszej szkole już teraz!

Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: