fbpx

Regulamin lekcji próbnych i rozmów online

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę.

Po zapisie na zajęcia otrzymacie link to naszej Sali lekcyjnej na Zoom.

  1. Sprawdzamy czy działa kamerka i mikrofon. Lektor nie bedzie prowadził zajęc z kursantem który ma wyłączona kamerkę.Nasze zajęcia prowadzone są na platformie Zoom. Proszę przetestować platformę i mieć pewność ze wszystko działa przed rozpoczęciem lekcji próbnej.Link to rozmowy testowej jest tutaj: https://us02web.zoom.us/test  Ważne!!! – w lewym dolnym rogu obok ikonki mikrofonu jest mała strzałeczka – proszę na nią nacisnąć i wybrać opcję „test speaker and microphone” i przetestować sprzęt.
  2. Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub tablecie. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry – możemy się nimi zająć po lekcji online.
  3. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy. Szanujemy się wzajemnie.
  4. Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy Nicków. Dzięki temu będę wiedzieć, że Ty to Ty.
  5. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi. Nagrywanie lekcji jest tylko po stronie osoby nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
  6. Nie podnosimy na siebie głosu, ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach- NIE PISZ CAPSLOCKIEM. (Zasady netykiety)
  7. Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie nas o tym.
  8. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, lektor po prostu sie rozłaczy.
  9. Wszystkie rozmowy są nagrywane w celach szkoleniowych.  Mogą zostać wykorzystane do porównania postępów w nauce. Nigdy nie bedą upublicznione bez waszej zgody.

W sytuacji gdy uczestnik nie stosuje się do powyższych zasad – nauczyciel ma prawo wyłączyć uczestnictwo w lekcji.