Czy znajomość języka angielskiego to w dalszym ciągu must have w dzisiejszym świecie? Może język angielski to już przeżytek i teraz warto postawić na inne języki? W końcu tyle ich mamy! Więc, czy nadal warto uczyć się języka angielskiego?

Warto!

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na różnych kontynentach. To właśnie ten język daje nam najwięcej możliwości, jeśli chodzi o komunikację. Uważa się również, że jest to język przyszłości i będzie się on jeszcze bardziej rozwijał. A jakie są pozostałe argumenty przemawiające za tym, że warto uczyć się języka angielskiego?

Lepsze warunki zatrudnienia

Język angielski to język biznesu i wie o tym każda firma. Wchodząc w świat przedsiębiorców i międzynarodowych firm, znajomość angielskiego jest już podstawą. Kontakty, umowy i wszelka komunikacja odbywa się właśnie w tym języku, który już od dłuższego czasu stał się językiem międzynarodowym.

Dostęp do wiedzy

Wiele materiałów, a w szczególności materiałów naukowych, można dostać wyłącznie w języku angielskim. Artykuły, książki, wywiady, badania, kursy – oczywiście, dzięki dostępnym narzędziom możemy spróbować przetłumaczyć sami te teksty. Jednak, jest to czasochłonne zadanie i przysparza nam więcej pracy. Według badań, 55% wszystkich stron internetowych jest właśnie po angielsku.

Możliwość podróżowania

Oczywiście, podróżowanie bez znajomości języka angielskiego jest możliwe. Ale jest o wiele prostsze i przyjemniejsze, kiedy zna się choć podstawy. Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowych pozwala nam porozmawiać z nowo poznanymi osobami, zamówić jedzenie w restauracji, kupić pamiątki w lokalnym sklepie, przeczytać o historii miasta na tablicach informacyjnych lub zapytać przechodniów o drogę.

Dostęp do rozrywki

Większość książek, filmów czy seriali posiada już swoje tłumaczenie w języku polskim. Ale jednak nie wszystkie. Poza tym, często pierwsze produkcje na rynku pojawiają się w wersji angielskiej, więc dzięki znajomości języka angielskiego mamy możliwość szybszego dostępu. Warto też pamiętać, że niektóre produkcje tracą na wartości poprzez tłumaczenie. Żarty, anegdoty czy powiedzenia często nie brzmią tak samo, jak w oryginale, co wpływa na odbiór produkcji.

Jak widać, w kwestii znajomości języka angielskiego nie wiele się zmienia – wciąż jest to bardzo ważny umiejętność, która przydaje się w życiu prywatnym, w nauce oraz w pracy. Dlatego, nie warto zwlekać z rozpoczęciem nauki języka angielskiego, z pewnością jest to język przyszłości.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć swoją naukę języka angielskiego, dołącz do naszej szkoły językowej! U nas zajęcia prowadzę wyłącznie native speakerzy, co daje możliwość ciągłego obcowania z językiem. W naszej szkole nie znajdziesz podręczników, nudnych zadań i wkuwania regułek na pamięć – wyłącznie praktyka, która przynosi niesamowite efekty.

Zapisz się już teraz!