fbpx

Chcesz rozpocząć naukę języka angielskiego po raz pierwszy w życiu? A może wracasz do systematycznych lekcji po dłuższej przerwie? W obu tych przypadkach – jesteś w dobrym miejscu! Przygotowaliśmy dla Ciebie 4 rady od czego zacząć naukę języka angielskiego, aby była ona prosta i przyjemna.

1. Określ cel i powód nauki

Zanim wykupisz wszystkie dostępne podręczniki do nauki języka angielskiego, dostępne w księgarni, pomyśl dlaczego i po co chcesz zacząć naukę języka obcego. Zastanów się czego konkretnie chcesz się nauczyć i jak będziesz mógł to wykorzystać. Pomoże Ci to określić dokładną drogę do Twojego celu i utrzyma Twój poziom motywacji, kiedy zacznie opadać. Pamiętaj jednak, że cel nauki nie może być na początku za wysoki, gdyż szybko może Cię to zniechęcić. Natomiast powód nie może być abstrakcyjny – niech to będzie coś, na czym naprawdę Ci zależy.

2. Określ swój aktualny poziom

„Całkiem niezły” lub „przeciętny” to nie są określenia, które mówią na jakim poziomie obecnie znasz język angielski. Zastanów się co już wiesz, jaka jest Twoja obecna styczność z językiem i co sprawia Ci najwięcej trudności. Natomiast, jeśli jest to Twoja pierwsza styczność z językiem angielskim, to sytuacja jest prostsza – zaczynasz swoją naukę od podstaw. Określenie poziomu aktualnej wiedzy pozwoli Ci dobrać odpowiednie narzędzia do dalszej nauki.

3. Wybierz konkretne tematy

Nie da się uczyć wszystkiego jednocześnie i nie wszystko jest Ci potrzebne w danym momencie. Wybierz tematy, które Cię interesują, które będziesz mógł wykorzystać w życiu codziennym i na nich, na początku, się skup. Początkowe tematy to na przykład:

  • small talk
  • zainteresowania
  • podróże
  • praca

4. Dobór materiałów

Tak, dopiero na tym etapie zaczyna się kompletowanie pomocy dydaktycznych. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór materiałów do nauki. Książki, kursy, filmiki, ebooki, zajęcia i wiele więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj jednak, że każdy z nas uczy się w inny sposób, dlatego nie zrażaj się na początku, tylko zmień metodę nauki.

Powtarzaj

Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to również wiedzy. Nieużywanie języka prowadzi do jego zanikania, a tego byśmy nie chcieli. Dlatego, korzystaj z niego, kiedy tylko masz okazję. Nie musisz do tego siadać przy biurku i robić zadanie za zadaniem, możesz słuchać angielskiej muzyki, czytać teksty po angielsku, oglądać filmy po angielsku lub z angielskimi napisami lub rozmawiać z kimś po angielsku. Dzięki temu będziesz obcować z językiem, utrwalać go i zmniejszysz ryzyko jego zapomnienia.

Wiemy, że nauka języka angielskiego może być dla wyzwaniem, dlatego mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – u nas to wyzwanie staje się przyjemnością! Zapisz się już teraz na zajęcia w naszej szkole językowej i rozpocznij naukę z native speakerami z całego świata. Czekają na Ciebie ciekawe i praktyczne zadania, które pozwolą Ci opanować język angielski raz na zawsze.