798 506 585

Poziomów znajomości języka angielskiego mam aż 6. Pozwala nam to precyzyjnie określić naszą wiedze, gdyż samo stwierdzenie, że jesteśmy na poziomie średniozaawansowanym często jest niewystarczające. Zapisując się na zajęcia z języka angielskiego, podchodząc do egzaminu bądź wypełniając swoje CV powinniśmy wiedzieć na jakim poziomie jest nasza wiedza, aby nie było niepotrzebnego rozczarowania. Dlatego w tym wpisie przybliżymy wszystkie 6 poziomów znajomości języka angielskiego tak, by każdy był w stanie samodzielnie określić swój poziom.

Poziom A1 – Beginner

To pierwszy poziom językowy i oznacza, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem angielskim. Na tym poziomie potrafisz powiedzieć o sobie podstawowe informacje, takie jak: wiek, miejsce zamieszkania czy hobby posługując się przy tym najprostszym słownictwem. Nauka na poziomie A1 trwa od 0,5 do 1 roku.

Poziom A2 –  Pre-Intermediate

Na tym poziomie znajomości języka angielskiego potrafisz powiedzieć więcej o swoim życiu prywatnym i odnajdujesz się w prostych sytuacjach komunikacyjnych. Przy pomocy najprostszego słownictwa jesteś w stanie samodzielnie zamówić posiłek w restauracji lub wysłać pocztówkę z wakacji.  Nauka na poziomie A2 trwa od 1,5 do 2,5 roku.

Poziom B1 –  Intermediate

Jest to duży krok w znajomości języka angielskiego. Na tym poziomie potrafisz wyrażać swoje myśli, czucia, emocje w sposób zrozumiały. Nie masz problemu ze złożeniem prostych zdań w języku angielskim i dobrze komunikujesz się z innymi. Nauka na poziomie B1 trwa od 3 do 3,5 roku.

Poziom B2 –  Upper-Intermediate

Na tym poziomie mówisz już dość płynnie i posługujesz się ponadpodstawowym słownictwem. Rozmowa oraz teksty w języku angielskim nie sprawiają Ci większego problemu. Bez trudu jesteś w stanie zagłębiać się wątki rzeczy, które są Twoją specjalizacją lub zainteresowaniem. Nauka na tym poziomie B2 trwa od 4 do 4,5 roku.

Poziom C1 – Advanced

Na tym poziomie język angielski jest dla Ciebie niemalże ojczystym językiem. Biegle rozmawiasz na wszystkie tematy, znasz specjalistyczną terminologie, a Twój zasób słownictwa jest na bardzo wysokim poziomie. Nauka na poziomie C1 trwa od 5 do 5,5 roku.

Poziom C2 – Proficient

To ostatni poziom w nauce języka angielskiego. Na tym poziomie rozumiesz praktycznie wszystko i potrafisz budować wypowiedzi na specjalistyczne tematy. Nie są Ci straszne konwersacje w języku angielskim nawet z obcokrajowcem. Nauka na poziomie C2 trwa powyżej 6 lat.

Jak podnieść swój poziom angielskiego?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest określenie swojego obecnego poziomu języka angielskiego. Jeśli już to zrobiłeś to teraz czas, aby ten poziom podnieść. Sposobów jest wiele – możesz się uczyć stacjonarnie w swoim mieście, jaki i online. Są kursy, szkolenia, szkoły, prywatne zajęcia, książki – co tylko chcesz.

Jesteśmy też my, czyli szkoła języka angielskiego online. U nas Twój poziom angielskiego poszybuje szybko w górę, ponieważ w naszej szkole uczą wyłącznie native speakerzy. Stawiamy na komunikacje, przydatne zwroty i praktyczne zajęcia. Dzięki tym zajęciom przełamiesz barierę w mówieniu i nauczysz się języka angielskiego raz na zawsze!

Zapisz się na darmową lekcję próbną właśnie teraz.

Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: