Poziomów znajomości języka angielskiego mam aż 6. Pozwala nam to precyzyjnie określić naszą wiedze, gdyż samo stwierdzenie, że jesteśmy na poziomie średniozaawansowanym często jest niewystarczające. Zapisując się na zajęcia z języka angielskiego, podchodząc do egzaminu bądź wypełniając swoje CV powinniśmy wiedzieć na jakim poziomie jest nasza wiedza, aby nie było niepotrzebnego rozczarowania. Dlatego w tym wpisie przybliżymy wszystkie 6 poziomów znajomości języka angielskiego tak, by każdy był w stanie samodzielnie określić swój poziom.

Poziom A1 – Beginner

To pierwszy poziom językowy i oznacza, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem angielskim. Na tym poziomie potrafisz powiedzieć o sobie podstawowe informacje, takie jak: wiek, miejsce zamieszkania czy hobby posługując się przy tym najprostszym słownictwem. Nauka na poziomie A1 trwa od 0,5 do 1 roku.

Poziom A2 –  Pre-Intermediate

Na tym poziomie znajomości języka angielskiego potrafisz powiedzieć więcej o swoim życiu prywatnym i odnajdujesz się w prostych sytuacjach komunikacyjnych. Przy pomocy najprostszego słownictwa jesteś w stanie samodzielnie zamówić posiłek w restauracji lub wysłać pocztówkę z wakacji.  Nauka na poziomie A2 trwa od 1,5 do 2,5 roku.

Poziom B1 –  Intermediate

Jest to duży krok w znajomości języka angielskiego. Na tym poziomie potrafisz wyrażać swoje myśli, czucia, emocje w sposób zrozumiały. Nie masz problemu ze złożeniem prostych zdań w języku angielskim i dobrze komunikujesz się z innymi. Nauka na poziomie B1 trwa od 3 do 3,5 roku.

Poziom B2 –  Upper-Intermediate

Na tym poziomie mówisz już dość płynnie i posługujesz się ponadpodstawowym słownictwem. Rozmowa oraz teksty w języku angielskim nie sprawiają Ci większego problemu. Bez trudu jesteś w stanie zagłębiać się wątki rzeczy, które są Twoją specjalizacją lub zainteresowaniem. Nauka na tym poziomie B2 trwa od 4 do 4,5 roku.

Poziom C1 – Advanced

Na tym poziomie język angielski jest dla Ciebie niemalże ojczystym językiem. Biegle rozmawiasz na wszystkie tematy, znasz specjalistyczną terminologie, a Twój zasób słownictwa jest na bardzo wysokim poziomie. Nauka na poziomie C1 trwa od 5 do 5,5 roku.

Poziom C2 – Proficient

To ostatni poziom w nauce języka angielskiego. Na tym poziomie rozumiesz praktycznie wszystko i potrafisz budować wypowiedzi na specjalistyczne tematy. Nie są Ci straszne konwersacje w języku angielskim nawet z obcokrajowcem. Nauka na poziomie C2 trwa powyżej 6 lat.

Jak podnieść swój poziom angielskiego?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest określenie swojego obecnego poziomu języka angielskiego. Jeśli już to zrobiłeś to teraz czas, aby ten poziom podnieść. Sposobów jest wiele – możesz się uczyć stacjonarnie w swoim mieście, jaki i online. Są kursy, szkolenia, szkoły, prywatne zajęcia, książki – co tylko chcesz.

Jesteśmy też my, czyli szkoła języka angielskiego online. U nas Twój poziom angielskiego poszybuje szybko w górę, ponieważ w naszej szkole uczą wyłącznie native speakerzy. Stawiamy na komunikacje, przydatne zwroty i praktyczne zajęcia. Dzięki tym zajęciom przełamiesz barierę w mówieniu i nauczysz się języka angielskiego raz na zawsze!

Zapisz się na darmową lekcję próbną właśnie teraz.

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: