fbpx

Z kim zacząć naszą drogę z nauką języka angielskiego? Lektora, czy native speakera? Kogo wybrać, aby nauka była dla nas prosta i przyjemna, ale również efektywna.

Kim jest Native Speaker?

Na początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie kim jest native speaker. A więc native speaker to osoba, która posługuje się danym językiem jako ojczystym. Oznacza to, że posługuje się tym językiem na co dzień i zna go od urodzenia. Jednak musimy pamiętać, że nie każdy Brytyjczyk bądź Amerykanin będzie native speakerem, który może uczyć. Aby nim zostać trzeba mieć, choć odrobinę, umiejętności jak przekazać innym swoją wiedzę. Analogicznie będzie w przypadku Polaków – nie każdy z nas będzie w stanie wytłumaczyć obcokrajowcom naszą ortografię lub interpunkcję.

Dla kogo są zajęcia angielskiego z Native Speakerem?

Teoretycznie – dla każdego, niezależnie od wieku bądź płci. Ale w praktyce musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – kiedy decydujemy się na lekcje z native speakerem powinniśmy znać podstawy języka obcego. Native speaker nie zna innego języka, na zajęciach nie mamy dodatkowego tłumacza, więc musimy poradzić sobie sami. Pozwala nam to wspiąć się na najwyższy poziom naszego języka i poruszać wszystkie szare komórki. Najlepiej, jeśli zaczynając zajęcia z native speakerem będziemy potrafili odpowiedzieć w języku angielskim na trzy bardzo proste pytania:

  1. Jak się nazywamy?
  2. Ile mamy lat?
  3. Skąd pochodzimy?

To są podstawowe pytania, które nie powinny nam sprawić kłopotu, a na pewno przydadzą się, aby przełamać pierwsze bariery podczas spotkania. Jeśli nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na nie, zacznijmy od polskiego nauczyciela angielskiego. Z czasem zawsze będziemy mogli podnieść sobie poprzeczkę i zacząć spotkania z native speakerem. Jeśli nie mamy problemu z odpowiedzeniem na powyższe pytania i chcemy poszerzyć swój zakres słów, to zajęcia z native speakerem są właśnie dla nas! A jeżeli właśnie wróciłeś z kraju anglojęzycznego i chcesz utrzymać swój poziom języka to native speaker na pewno Ci w tym pomoże.

Zalety zajęć z native speakerem:

– uczy cię osoba, która znaj najlepiej ten język i obcuje z nim na co dzień,

– zajęcia odbywają się online, więc możesz się łączyć z dowolnego miejsca,

– poznajesz nie tylko język, ale również kulturę i historię danego kraju,

– osłuchujesz się z poprawną wymową i pięknym akcentem,

– zdecydowanie szybciej nauczysz się języka.

W naszej szkole lekcje angielskiego online odbywają się wyłącznie z native speakerami. Stawiamy na przyjemne i bezstresowe zajęcia, które w krótkim czasie poprawią płynność językową. Jeśli chcesz przekonać się, czy tego typu zajęcia są dla Ciebie, umów się na darmową lekcję właśnie teraz!

Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: