fbpx

Regulamin bezpłatnych zajęć online

Regulamin bezpłatnych zajęć online

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych bezpłatnych zajęć online. Zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę.

  1. Po zapisie na zajęcia otrzymacie link to naszej Sali lekcyjnej na Zoom.

Sprawdzamy czy działa kamerka i mikrofon. Lektor nie będzie prowadził zajęć z kursantem który ma wyłączoną kamerkę.

Nasze zajęcia prowadzone są na platformie Zoom. Proszę przetestować platformę i mieć pewność ze wszystko działa przed rozpoczęciem lekcji próbnej. Link to rozmowy testowej jest tutaj: 

https://us02web.zoom.us/test

Ważne!!! – w lewym dolnym rogu obok ikonki mikrofonu jest mała strzałeczka – proszę na nią nacisnąć i wybrać opcję „test speaker and microphone” i przetestować sprzęt.

  • Przed zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub tablecie. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry – możemy się nimi zająć po lekcji online.
  • Prosimy by na zajęcia założyć słuchawki z wbudowanym mikrofonem. Taki system wycisza dźwięki z zewnątrz, a samym uczestnikom (szczególnie dzieciom) pozwala się lepiej skupić na przedstawianym materiale. Prosimy też by do zajęć używać komputerów bądź stabilnie ustawionych tabletów. Lekcja z kursantem, który jest na telefonie jest niemal niemożliwe; kursant nie widzi prezentacji na ekranie a cała reszta grupy widzi trzęsący się obraz trzymanego w ręce telefonu.

ZAWSZE WŁĄCZAMY KAMERKI!

  • Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy. Szanujemy się wzajemnie.
  • Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy Nicków. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że Ty to Ty.
  1. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać we własnym zakresie. Nagrywanie lekcji jest tylko po stronie osoby nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
  2. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, lektor po prostu się rozłączy.
  3. Wszystkie bezpłatne zajęcia online są nagrywane w celach marketingowych.  Fragmenty tych zajęć mogą zostać wykorzystane na naszej stronie internetowej oraz platformach społecznościowych w celach reklamowych. Akceptując niniejszy regulamin wyrażasz zgodę na publikację swojego wizerunku lub wizerunku dziecka.
  4. W sytuacji, gdy uczestnik nie stosuje się do powyższych zasad – nauczyciel ma prawo wyłączyć uczestnika z lekcji.