fbpx

Język angielski to podstawa w dzisiejszych czasach i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Pojawia się więc pytanie, jak się go nauczyć, aby bez problemów posługiwać się nim w codziennym życiu? Która metoda nauki jest najlepsza, a która to przeżytek?

Sposoby nauki angielskiego

Metod na naukę angielskiego jest wiele i każdy z nas może mieć inną. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby językowe, dlatego nie każda metoda nauki języka angielskiego będzie nam przynosić rezultaty. Przed rozpoczęciem nauki zastanówmy się, jakie mamy braki i jaki jest cel, który chcemy osiągnąć. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji sposobów na naukę języka angielskiego.

  • Lekcje z native speakerem

Czyli zajęcia z osobą, która jest obywatelem kraju anglojęzycznego. Spotkania odbywają się wyłącznie w języku angielskim, dzięki czemu cały czas obcujesz z tym językiem. Poza tym możesz poznać nową kulturę, historię i ciekawostki o danym kraju.

Takie zajęcia odbywają się w naszej szkole, więc jeśli chcesz rozpocząć naukę angielskiego z native speakerem zapisz się na darmową lekcję próbną!

  • Wyjazd do kraju anglojęzycznego

To dość kosztowna forma nauki, ale bardzo efektywna. Dzięki niej cały czas obcujesz z językiem obcym i ciągle się nim posługujesz, niezależnie od tego, jaki poziom reprezentujesz. Taki wyjazd możemy połączyć z pracą sezonową podczas wakacji. W ten sposób szybko opanujesz język i podreperujesz budżet.

  • Książki, filmy i seriale

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych i najprzyjemniejszych sposobów nauki języka angielskiego. Nie musimy od razu sięgać po historyczne książki bądź naukowe filmy- wybierzmy coś, co już znamy i przeczytajmy bądź oglądnijmy to po angielsku. Dzięki temu poznamy wiele nowych słówek i zwrotów oraz osłuchamy się z wymową i akcentem.

  • Mówienie, mówienie i jeszcze raz mówienie

Ta metoda wymaga od nas wiele dyscypliny i samozaparcia. Polega ona na tym, aby w ciągu dnia mówić po angielsku tyle, ile się da. Na przykład podczas zakupów możemy czytać etykiety po angielsku, pisać wiadomości z przyjaciółką po angielsku lub na głos opisywać sobie przedmioty znajdujące się w naszym otoczeniu podczas porannej toalety. Sprawdzi się to doskonale osobom, które nie mają zbyt wiele czasu na naukę języka angielskiego w ciągu dnia.

  • Internet

Czyli nasza skarbnica wiedzy! Możemy tam znaleźć całe mnóstwo zadań, ćwiczeń, kursów, które pozwolą opanować język angielski do perfekcji. Dodatkowo, jest możliwość dostosowania  poziomu do naszych umiejętności, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ideału nie ma

Mówi się, że ile ludzi tyle opinii i tak samo jest z metodami nauki języka angielskiego. Na każdego z nasz będzie działać co innego, dlatego warto spróbować kilku metod nauki, niż całkowicie się poddać i rzucić wszystko w kąt.

Pamiętaj o celu

Tak naprawdę on jest najważniejszy. Bez celu nie wiemy co chcemy osiągnąć. Zastanówmy się, do czego potrzebny jest nam język angielski, jak chcemy go wykorzystywać i jaki mamy plan na naukę. W końcu inna metoda sprawdzi się podczas nauki do egzaminu, a inna do pracy.

Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: