fbpx

Uczę się, uczę i wciąż nie potrafię się nauczyć języka angielskiego – to problem wielu osób. Istnieje wiele poradników, książek, kursów, a Internet aż płonie od dobrych rad jak uczyć się angielskiego. Mimo całej tej wiedzy wciąż czujesz kołatanie serca, kiedy zaczynasz mówić w obcym języku, a na myśl o gramatyce angielskiej ściska Cię w brzuchu? Sposób nauki ma tutaj duże znaczenie, dlatego poniżej przygotowaliśmy listę jak NIE uczyć się języka angielskiego.

1. Nie kuj na pamięć

Chyba każdy z nas pamięta te długie listy słówek na całą stronę w podręczniku, których trzeba było nauczyć się na sprawdzian. Sprawdzian mijał, a wraz z nim nasza znajomość tych zwrotów. Nic dziwnego, jeśli każdy z nas potrafiłby zapamiętać słówka w danym języku tylko po ich przeczytaniu, dziś biegle mówilibyśmy w co najmniej czterech językach obcych. A przecież to tak nie działa.

Słówek warto uczyć się razem z ich kontekstem i znaczeniem. Czyli zamiast ciągłego powtarzania kilku wyrażeń, ułóż do nich przykładowe zdania, których możesz użyć w codziennych sytuacjach. Ten sposób na pewno pozwoli Ci zapamiętać na dłużej dane zwroty lub słówka.

2. Nie porównuj języka angielskiego i polskiego

Skojarzenia podczas nauki są jak najbardziej mile widziane, ale przekładanie języka obcego na nasz ojczysty całkowicie mija się z celem. W końcu nie bez przyczyny język obcy jest obcy! Mamy inny szyk zdania, inne czasy oraz inną gramatykę, dlatego tłumaczenie wszystkiego 1:1 tylko przysporzy nam więcej problemów. Warto otworzyć się na nowy język i uczyć się go zgodnie z regułami, a nie przyrównywać go do naszego języka.

3. Nie bój się mówić

Uczenie się sztywnych zasad i regułek do niczego nie doprowadzi. Podstawą jest posługiwanie się językiem, którego się uczymy. Nie ma innej opcji, nie da się tego pominąć, nie da się nauczyć poprawnej wymowy nie mówiąc. W naszej głowie wiele rzeczy brzmi dobrze, ale na żywo już nie do końca. Dlatego nie bój się i ćwicz w praktyce.

4. Polub język

Ciężko nauczyć się czegoś, czego tak naprawdę nawet nie lubimy. Jeśli język angielski jest dla nas przykrym obowiązkiem, uczymy się go dla mamy, babci lub sąsiadów to nauka będzie nieskuteczna. Nie warto marnować czasu na takie lekcje. Dlatego zastanów się co możesz zyskać dzięki znajomości języka angielskiego i postaraj się zmienić tego wroga w dobrego kolegę.

5. Nie rób długich przerw

Dziś zaczynasz naukę, następne zajęcia masz dopiero w przyszłym miesiącu, a kolejne zaczniesz już od nowego roku? Długie przerwy w nauce sprawiają, że zapominamy materiał, który już poznaliśmy i tym samym musimy wrócić do miejsca z którego zaczynaliśmy. Jeśli nie ma takiej konieczności, nie rób długi przerw w nauce. Postaraj się przynajmniej raz w tygodniu przysiąść do zajęć z języka obcego.

Jak widać można popełnić wiele błędów podczas nauki języka angielskiego, które skutecznie nam tą naukę utrudnią. Jeśli chcesz uniknąć tych wszystkich problemów i zacząć naukę z wykwalifikowaną kadrą, która stawia na praktyczne zajęcia – zacznij zajęcia w naszej szkole języka angielskiego. U nas nie znajdziesz sztywnych zasad, podręczników i wkuwania słówek. Zajęcia są zawsze dostosowane do Twojego poziomu, tak abyś mógł jak najwięcej z nich wynieść. Zapisz się na darmową lekcję próbną już teraz.


Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: