Decyzja podjęta – rozpoczynasz naukę języka angielskiego online. Szkoła wybrana, więc teraz czas zastanowić się, jakie zajęcia wybrać: indywidualne czy grupowe? Które będą dla Ciebie lepsze i czy Twój wiek ma na to wpływ?

Dorośli, a dzieci

Nie da się ukryć, że wiek ma wpływ na to, jak przyswajamy nową wiedzę. Dzieci mają o wiele bardziej chłonny umysł i predyspozycje do nauki w młodym wieku. Łatwiej przychodzi im zapamiętywanie i próbowanie nowych rzeczy.

A dorośli? Dorośli mają większy problem z rozpoczęciem i nauką nowej umiejętności. Nie mają już tak otwartego i chłonnego umysłu jak wcześniej. Trudniej przychodzi im rozpoczęcie jakiegoś zadania i skupienie się na nim. Ale warto też wspomnieć, że na sposób nauki ma wpływ nasz styl życia. Osobom dorosłym jest trudniej, bo mają w życiu o wiele więcej obowiązków niż dzieci. Praca, rodzina, przyjaciele, obowiązki domowe – trudniej między to wszystko dołożyć naukę języka obcego.

Ale zamiast szukać wymówek, poszukajmy rozwiązań – w końcu nauka języka angielskiego w dorosłym życiu nie jest niemożliwa. Może bywać trudniejsza, dlatego w tym czasie warto postawić na indywidualne lekcje. Oto cztery plusy zajęć angielskiego online dla dorosłych z native speakerem.

1. Native speaker jest wyłącznie dla Ciebie

Na zajęciach grupowych native speaker również poświęci Ci należytą uwagę i okaże pomoc, ale na zajęciach 1:1 masz go na wyłączność. Możesz uczyć się tego, czego aktualnie potrzebujesz, powtarzać ten sam materiał tak długo, aż uda Ci się go opanować, możesz omijać niektóre tematy i pytać, o co tylko zechcesz i ile tylko zechcesz.

2. Brak presji grupy

Niektórych obecność innych osób motywuje, a innych wręcz przeciwnie. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, postaw na zajęcia indywidualne. Jesteś na nich wyłącznie Ty i native speaker, więc nie musisz się martwić, że ktoś będzie oceniał Twój poziom językowy. Oszczędzisz sobie tym samym niepotrzebny stres i nerwy.

3. Poziom dostosowany wyłącznie do Ciebie

Osoby dorosłe często miały już jakiś kontakt z językiem angielskim. Coś wiedzą, czegoś nie wiedzą, coś potrafią, a czegoś nie potrafią. I jest to w pełni normalne, dlatego na zajęciach indywidualnych native speaker dostosuje poziom do Ciebie. Zajęcia grupowe również dają możliwość dostosowania poziomu zajęć, jednak mają dokładniej określone reguły. Na zajęciach indywidualny poziom oraz materiały do nauki są w całości dostosowane do Twoich umiejętności, które możesz podnosić we własnym tempie.

4. Czas dostosowany do Ciebie

Tak, to bardzo istotna sprawa, o której wie chyba każdy dorosły. Często nie jest łatwo zmieścić w swój plan dnia jeszcze dodatkową godzinę na lekcję języka angielskiego, a licząc do tego jeszcze czas na  dojazdy to już robi się prawdziwe wyzwanie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są zajęcia online indywidualne. Online, więc nie tracisz czasu na dojazdy i stanie w korkach. Indywidualne, czyli sam dobierasz sobie odpowiedni czas. Wolisz rano przed pracą? A może wieczorem, po wszystkich obowiązkach domowych? W środku dnia, podczas przerwy obiadowej? Nie ma problemu – czas zajęć będzie dostosowany do Twojego grafiku.

Podsumowując

Osoby dorosłe lepiej odnajdą się na zajęciach indywidualnych z native speakerem. Cały plan pracy jest dostosowany wyłącznie do nich, nie muszą stresować się obecnością osób z zewnątrz i dobierają sobie czas lekcji, tak jak im pasuje.  Dodatkowo mogą pracować w swoim własnym tempie i nad materiałem, który ich interesuje.

Jeśli chcesz rozpocząć zajęcia online z języka angielskiego z native speakerem to jesteś w dobrym miejscu. U nas znajdziesz szeroki wybór nauczycieli, którzy z przyjemnością pomogą Ci raz na zawsze opanować język angielski. Bez zbędnych podręczników i wkuwania regułek na pamięć – tylko wiedza, którą możesz wykorzystać w życiu.

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną już teraz!

Sprawdź też inne nasze wpisy: