Niemal w każdej ofercie pracy jest informacja o konieczności znajomości choć podstaw języka angielskiego. Temat ten pojawia się również na rozmowach kwalifikacyjnych, gdyż dla pracodawców jest to istotny aspekt. I nie ma co się temu dziwić – obecnie język angielski jest za najbardziej uniwersalny język na świecie. Dlatego, czy znalezienie pracy bez znajomości języka angielskiego jest w ogóle możliwe? I na jakim poziomie należy znać język obcy zaczynając szukać pracy?

Czy znajomość języka angielskiego w pracy jest ważna?

Tutaj tak naprawdę wiele zależy od branży oraz samej firmy, w której pracujemy. Wydawać by się mogło, że umiejętność posługiwania się językiem obcym jest koniecznym wymogiem wyłącznie w dużych korporacjach, w wielkim mieście. Bo przeważnie do obsługi lokalnych sklepów nie jest konieczna znajomość języka angielskiego. Jednak rozwój rynku sprawił, że znajomość języka angielskiego jest istotna nie tylko na kierowniczych stanowiskach, ale również u pracowników średniego i niższego szczebla.

Znajomość języka angielskiego jest konieczna kiedy:

• nasi klienci, partnerzy biznesowi lub pozostali współpracownicy są anglojęzyczni,
  • korzystamy z anglojęzycznych narzędzi,
  • pracujemy na rynkach zagranicznych.

Więc okazuje się, że tak naprawdę wiele sektorów posługuje się językiem obcym w firmie i bez jego znajomości ani rusz. Język angielski jest językiem międzynarodowym, co daje zarówno pracownikowi, jaki i pracodawcy szerokie perspektywy rozwoju.

Dla pracodawcy informacja o znajomości języka angielskiego przez pracownika jest również deklaracją, że jego pracownik chce się rozwijać, dokształcać i wie jak istotny jest język obcy na rynku pracy. Jednak jeśli jesteś osobą, która nie zna języka obcego, ale chciałabyś to zmienić, to nic straconego. Wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom darmowe lub częściowo refundowane szkolenia z języka angielskiego, aby podnieść ich kwalifikacje zawodowe.

Plusy znajomości języka angielskiego w pracy:

• możliwość otrzymania lepszej posady,
  • większa szansa uzyskania awansu,
  • większe możliwości znalezienia pracy na rynku,
  • możliwość większego wynagrodzenia,
  • możliwość podjęcia pracy międzynarodowej.

Jak widać, znajomość języka angielskiego obecnie daje nam większe szanse i możliwości w pracy, dlatego nie powinniśmy tego bagatelizować. Znajomość języka obcego jest istotnym elementem tak naprawdę w każdej branży. Należy jednak pamiętać, że stopień jego znajomości będzie się różnił w zależności od miejsca i stanowiska pracy.

Czy język angielski jest istotny w pracy? Niewątpliwie tak.

Czy można się obejść bez znajomości języka angielskiego? W niektórych sektorach pracy tak, lecz wpływa to na naszą niekorzyść w oczach pracodawcy.

Dlatego, aby tego uniknąć i mieć szansę na rozwój zawodowy zacznij naukę języka angielskiego online już teraz w naszej szkole. U nas zajęcia są prowadzone wyłącznie przez native speakerów, co daje Ci nieustanną szansę na obcowanie z językiem i osłuchanie się z wymową. Zajęcia są tak prowadzone, abyś mógł jak najwięcej wynieść z nich i używać w życiu codziennym. Nie znajdziesz nudnych podręczników i wkuwania słówek – my stawiamy na praktykę. Zapraszamy do skorzystania z zajęć angielskiego online dla dorosłych oraz na zajęcia z angielskiego biznesowego online!

Umów się na bezpłatną lekcję już teraz i podnieś swoje kwalifikacje zawodowe!

Sprawdź też inne nasze wpisy: