Nauka języka angielskiego to jedna z najlepszych inwestycji w rozwój naszego dziecka, jakich możemy dokonać. Angielski jest obecny na każdej płaszczyźnie naszego życia i nie jesteśmy w stanie obejść się bez znajomości języka angielskiego. Warto rozpocząć naukę języka obcego już od najmłodszych lat, ale jak to zrobić, aby nie zniechęcić młodego człowieka do języka angielskiego?

Nie ukrywajmy – nauka języka obcego bywa ciężka zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Przede wszystkim do dzieci nie przemawiają te same argumenty mówiące o tym, dlaczego warto się uczyć angielskiego, co do dorosłych. Na nic będzie tłumaczenie, że zdobyta wiedza przyda im się w przyszłej pracy bądź aby zdać egzamin. Sama nauka również nie najlepiej kojarzy się dzieciom. Godziny długich i nudnych lekcji, wkuwanie na pamięć słówek, pisanie niezrozumiałych regułek w zeszycie, a do tego jeszcze zadania domowe, które zabierają im czas wolny. Nikt z nas nie chciałby się w ten sposób uczyć, dlatego przygotowaliśmy listę czterech metod jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego.

1. Dostosuj materiał do dziecka

Nikt nie lubi uczyć się czegoś, co go nie interesuje i dzieci mają dokładnie tak samo. Rozpocznij naukę od tematów, którymi interesuje się Twoje dziecko – mogą to być zwierzęta, muzyka, sport i wiele innych. Łączenie hobby i języka angielskiego będzie przyjemnością dla dziecka i dobrym sposobem na naukę. Warto też pokazać dziecku jak może wykorzystywać język angielski w prostych, codziennych sytuacjach, na przykład kiedy będzie opowiadać innym o swoich zainteresowaniach.

2. Nauka przez zabawę

Zamiast siedzieć przy biurku i robić kolejne notatki zaproponuj dziecku naukę angielskiego poprzez zabawę. Możliwości jest wiele i tak naprawdę wszystko zależy od preferencji i możliwości językowych dziecka. Najważniejsze jest to, aby dziecko zaczęło kojarzyć naukę z czymś przyjemnym, a nie kolejnym przykrym obowiązkiem. Jest to również świetny sposób do spędzenia czasu całą rodziną.

3. Bądź przykładem

Warto pamiętać, że dzieci czerpią przykład z dorosłych. Jeśli sami nie lubimy się uczyć, język angielski kojarzy nam się z przykrym obowiązkiem i nie chcemy tego zmienić to nasze dziecko również zacznie postrzegać w ten sposób naukę języka angielskiego. Dlatego, zanim zaczniemy wymagać od naszego dziecka płynnego posługiwania się językiem obcym, zastanówmy się, czy sami nie jesteśmy w tyle.

4. Nagradzaj

Każdy z nas lubi być chwalony i nagradzany, kiedy dobrze wykona swoje zadanie. Nauczenie się choćby jednego prostego słówka jest dla dziecka powodem do dumy i koniecznością pochwalenia się tym innym, dlatego nie zapomnijmy tego docenić. Tego typu podejście pozwoli nabrać dziecku pewności językowej i sprawi, że będzie chciało dalej odkrywać język angielski.

Nauka języka angielskiego nie zawsze jest usłana różami. Każde dziecko przechodzi swoje wzloty i upadki, ale to nie zmienia faktu, że angielski warto znać. Przy nauce języka angielskiego, przede wszystkim należy kierować się dobrem dziecka i dostosowaniem poziomu nauki do umiejętności i potrzeb młodego człowieka. Każde dziecko jest innego i u każdego sprawdzi się inna metoda nauczania. Jednak jako rodzice powinniśmy zadbać, aby oswajać dziecko z obcym językiem i nie zniechęcić go do nauki języka angielskiego. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie nauczyć naszego dziecka języka angielskiego postawmy na zajęcia z wykfalifikowanymi nauczycielami.

W naszej szkole języka angielskiego uczą wyłącznie native speakerzy, dzięki czemu dziecko nie tylko uczy się nowego języka, ale również poznaje nowy kraj i kulturę. U nas stawiamy na praktyczne zajęcia, które przydają się w codziennym życiu. A to wszystko pod okiem najlepszych speakerów z całego świata, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby zajęcia był ciekawe i kreatywne. Jeśli sam chcesz się przekonać zapisz się na bezpłatną lekcję próbną angielskiego online.

Sprawdź nasze ostatnie wpisy: