fbpx

FCE – co to takiego?

FCE, czyli First Certificate English jest jednym z najpopularniejszych certyfikatów,  który świadczy o znajomości języka angielskiego na poziomie B2,  według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.  Pozytywne ukończenie egzaminu świadczy o znajomości języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Składa się on z następujących elementów: pisania, słuchania, mówienia, gramatyki i słownictwa.

Egzamin może odbyć się na przykład w jednym z centrów Cambridge, a czas jego trwania wynosi około 3-4 godzin.

Czy warto zdawać egzamin FCE?

Tak naprawdę jest to uzależnione od własnych potrzeb i planów. Egzamin jest oficjalnie uznawany przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, między innymi przez uniwersytety, instytucje rządowe i prywatne firmy. Jest rozpatrywany w przypadku studentów, gdyż może być traktowany, jako zaliczenie przedmiotu z języka obcego. Dodatkowo, dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 będzie dużym atutem w CV.  Trzeba jednak pamiętać, że certyfikat FCE nie zwalnia z przystąpienia do matury z języka angielskiego.

Dla kogo egzamin FCE?

Do egzaminu z języka angielskiego zakończonego certyfikatem FCE mogą przystąpić dzieci, młodzież, ale również dorośli. Kandydat ubiegający się o wydanie certyfikatu powinien znać język angielski na poziomie średnio zaawansowanym, mieć szeroki zasób słownictwa, być w stanie przedstawić oraz uargumentować swoje zdanie w dyskusji, oraz odpowiednio dobrać poziom wypowiedzi do sytuacji w jakiej się znalazł.

Aby zarejestrować się na egzamin należy skontaktować się z jednym z centrów egzaminacyjnych, gdzie zostaną przedstawione wszelkie informacje związane z egzaminem.

Jak się przygotować?

Przygotowania do przystąpienia do egzaminu FCE można rozpocząć samodzielnie bądź pod opieką nauczyciela. Nie ma znaczenia gdzie oraz kiedy rozpocznie się naukę, liczy się wyłącznie zdobyta wiedza, która pozwoli podejść do egzaminu. Istnieje również specjalny kurs przygotowujący kandydatów pod egzamin.

W naszej szkole językowej również możesz przygotować się do egzaminu z języka angielskiego zakończonego certyfikatem FCE. Nasi native speakerzy pomogą Ci opanować potrzebny materiał i przełamać bariery w mówieniu. Kurs angielskiego FCE online odbywa się grupowo lub indywidualnie – jak Tobie jest wygodniej. Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną już teraz i naucz się języka angielskiego online!

Sprawdź również inne nasze wpisy: