fbpx

CAE – co to takiego?

CAE, czyli Cambridge English: Advanced jest certyfikatem świadczącym o znajomości przez kandydata języka angielskiego, na poziomie C1, według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Potwierdza on znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, który często jest oczekiwany w korporacjach. Sprawdza wiedzę kandydata z zakresu: pisania, słuchania, mówienia, gramatyki i słownictwa.

Egzamin CAE opiera się na praktycznych zadaniach i testuje realną znajomość języka angielskiego. Posiadacz certyfikatu ma szeroki zasób słownictwa, może swobodnie brać aktywny udział w dyskusjach, potrafi jasno wyrażać swoje opinie, rozumie specjalistyczne teksty.

Egzamin trwa około 4 godzin i może odbyć się na przykład w wielu szkołach językowych w kraju lub u pracodawcy.

Czy warto zdawać egzamin CAE?

Certyfikat CAE daje duże możliwości kandydatom. Jest przepustką do podjęcia studiów za granicą, między innymi w Australii czy Stanach Zjednoczonych. Jest uznawany oraz doceniany przez wielu pracodawców na całym świecie, dzięki czemu nie tylko przyspiesza proces poszukiwania wymarzonej pracy, ale również ułatwia uzyskanie awansu na objętym już stanowisku pracy. Znajomość języka angielskiego na poziomie C1 i posiadanie certyfikatu CAE daje również uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej oraz średniej w kraju. W Polsce zwalnia z egzaminów końcowych z języka angielskiego.

Jest honorowane przez ponad 6 000 instytucji na całym świecie, w tym uczelnie, pracodawców i instytucje rządowe. Dodatkowo, uznaje go również Ministerstwo Edukacji Narodowej jako dokument, który kwalifikuje językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

Dla kogo egzamin CAE?

Do egzaminu z języka angielskiego zakończonego certyfikatem CAE mogą przystąpić zarówno dzieci oraz młodzież, jaki i również osoby dorosłe. Kandydaci powinni w stopniu zaawansowanym posługiwać się językiem angielskim w piśmie oraz mowie.

Aby zarejestrować się na egzamin należy skontaktować się z jednym z centrów egzaminacyjnych. Centrum egzaminacyjne podaje wszelkie informacje dotyczące szczegółów egzaminu.

Jak się przygotować na egzamin CAE?

Przygotowania do przystąpienia do egzaminu CAE można rozpocząć samodzielnie, bądź pod opieką nauczyciela na kursie angielskiego online. Nie ma znaczenia gdzie oraz kiedy rozpocznie się proces nauki, liczy się wyłącznie zdobyta wiedza, która pozwoli podejść do egzaminu. Istnieje również specjalny kurs przygotowujący kandydatów pod egzamin.

W naszej szkole językowej również możesz przygotować się do egzaminu CAE. Nasi native speakerzy pomogą Ci opanować potrzebny materiał i przełamać bariery w mówieniu. Kurs angielskiego do egzaminu CAE online odbywa się grupowo lub indywidualnie – jak Tobie jest wygodniej.

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową lekcję już teraz!

Sprawdź również inne nasze wpisy: