fbpx

Zapisując się na zajęcia online z języka angielskiego często pojawia się dylemat – zajęcia grupowe czy indywidualne? Obie formy mają swoje plusy i minusy, więc na co się zdecydować? No i przede wszystkim, która forma będzie najbardziej efektywna?

Angielski indywidualnie

Czyli zajęcia 1 na 1 z lektorem. Zalety takich zajęć angielskiego online indywidualnie to przede wszystkim:

  • uwaga nauczyciela jest skupiona tylko na Tobie,
  • materiał jest w pełni dostosowany do Twoich potrzeb,
  • nie musisz stresować się obecnością innych,
  • nauczyciel jest w stanie dokładniej wyłapać Twoje błędy i je skorygować.

Zajęcia indywidualne są dobrą opcją kiedy mamy spore braki w materiale, dopiero zaczynamy swoją przygodę z nauką języka angielskiego lub chcemy przygotować się wyłącznie z danego tematu. Na zajęciach nauczyciel jest tylko dla Ciebie i po to, aby Ci pomóc. Nie musisz martwić się obecnością innych osób i gonieniem materiału. Całe zajęcia są dostosowane do Twoich potrzeb.

Angielski w grupie

Nauka języka angielskiego grupowo to jedna z częściej wybieranych opcji. Jakie są jej zalety?

  • większa motywacja do nauki,
  • możliwość nauki w grupie rówieśniczej, w której każdy jest na tym samym poziomie,
  • możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami,
  • możliwość nauki na cudzych błędach.

Zajęcia w niewielkich grupach (po 3-5 osób) uczą pracy zespołowej i wspólnej nauki. Jest to szansa na spędzenie czasu z rówieśnikami, którzy tak samo jak my, mają problem z językiem angielskim na tym samym poziomie. Wzajemnie możemy wyjaśniać sobie niejasności i motywować się do nauki. Dodatkowo, często jest to tańsza opcja jeżeli chodzie o naukę języka angielskiego online.

A może samemu?

Istnieje jeszcze możliwość nauki języka angielskiego samodzielnie. Natomiast jest to metoda wyłącznie dla osób, które posługują się już językiem angielskim w stopniu średniozaawansowanym. Plusem takiej nauki jest fakt, że wszystko jest dostosowane do Ciebie – czas, miejsce, materiał. Możesz dostosować naukę do swojego planu dnia. Jednak taka nauka wymaga od Ciebie sporej samodyscypliny i organizacji, gdyż za cały przebieg opowiadasz samodzielnie. Poza tym, nikt nie wyłapie i skoryguje Twoich błędów, dlatego powinna być to kontynuacja nauki, a nie początki.

Znaj swoje potrzeby

Zanim zaczniesz naukę języka angielskiego poznaj swoje potrzeby. Musisz wiedzieć czego oczekujesz od zajęć, co chcesz poprawić, ile masz czasu na naukę i jaki sposób przyswajania wiedzy jest dla Ciebie najlepszy. Wybierz taką opcję, która jest dopasowana do Ciebie, a wtedy osiągniesz największe efekty.

W szkole języka angielskiego online Alter rozpoczniesz zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe. U nas możesz uczyć się w kilkuosobowych grupach ze swoimi rówieśnikami, bądź sam na sam z native speakerem. Jedno się nie zmienia – poziom nauki jest zawsze dostosowany do Twoich możliwości. Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną i przekonaj się osobiście!

Sprawdź ofertę Alter i znajdź lekcję dla siebie:

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami: